Bagażnik na narty na hak

Bagażnik na narty na hak to obowiązkowy dodatek każdego narciarza, który zabiera ze sobą w podróż własne lub wypożyczone narty, jednak będą one z nim jechać trasę z domu w góry i odwrotnie. Więc musimy mieć odpowiedni sprzęt, by je przewozić. Zawsze narty przewożone są na dachu samochodu. Aby nie musieć wspinać się po nie na górę, warto wybrać dopasowany model, chociażby z wysuwaną podstawką, która ułatwia załadunek i wyładunek. I warto dowiedzieć się więcej ważnych informacji, zanim dokonamy ostatecznego zakupu, by nie okazał się nieudany, ze wyrzuciliśmy pieniądze w błoto.

Warto zastawić się, jaki bagażnik na narty na hak kupić. Bowiem jest wiele różnych modeli. I na co zwrócić uwagę? Co nam się przyda i w jakiej cenie szukać? Co wpływ na jakość? A co polecają inni? Jeśli i Wy także macie wiele pytań, zajrzycie do naszego poradnika. Wiele ważnych informacji w jednym miejscu, które pomogą Wam w wyborze odpowiedniego sprzętu. Koniecznie sprawdźcie ranking najlepszych na końcu oraz zapraszamy do dyskusji w sekcji komentarzy!

Czym wyróżnia się bagażnik na narty na hak?

Jeśli zastanawiacie się, jak działa bagażnik na narty na hak, to już wyjaśniamy. Zwykle do wyboru mamy trzy rodzaje bagażników, by przewozić narty. Jednym z nich jest właśnie bagażnik na narty na hak. Ten rodzaj pozwala nam na transport sprzętu narciarskiego w bardzo ciekawy i łatwy sposób, bo w pionie. Bagażnik montowany jest na klapie bagażnika. Mamy więc do nich łatwy dostęp i musimy pamiętać, aby tak też było w przypadku dostępu do samego bagażnika.

Bagażnik na narty na hak
Bagażnik na narty na hak / Ranking, cena i opinie

Jaki bagażnik na narty na hak wybrać i kupić?

Dobry bagażnik na narty na hak to podstawa bezpiecznego przewozu nart. Jeśli dopasujemy je odpowiednio do własnych potrzeb, możemy też mieć przy tym bardzo wygodny przewóz, z łatwym załadunkiem oraz wyładunkiem. Gdzie nie ma konieczności wspinania się na auto czy mamy łatwy dostęp do bagażnika. Dlatego zastanówmy się, czego oczekujemy od tego produktu. A podczas zakupów sprawdźmy kilka ważnych informacji:

  • rozmiar,
  • materiał wykonania,
  • funkcje,
  • bezpieczeństwo.

Rozmiar bagażnika na narty na hak

Kiedy wybieramy bagażnik na narty na hak, warto pamiętać, aby zacząć od wyboru odpowiedniego rozmiaru. Jeśli już wiemy, co będziemy dokładnie przewozić, z pewnością będzie nam dużo łatwej podjąć decyzję. Ale nie tylko na wielkość sprzętu musimy zwracać uwagę, bo także musimy brać pod uwagę zawsze auto, jakim podróżujemy. Jeśli jest to duży pojazd, typu van lub kombi, tak na prawdę każdy bagażnik się nada. Problem może być w przypadku pojazdów osobowych, miejskich. Warto przed zakupem porównać wszystkie parametry.

Zobacz: Ciśnieniomierz do opon

Materiał wykonania bagażnika na narty na hak

Każdy bagażnik na narty na hak montowany jest na specjalnych belkach, które są podstawą. Takie belki mogą być lekkie,bo wykonane zostały z aluminium, bądź nieco cięższe ze stali. Aby je odpowiednio dobrać, tu także musimy brać pod uwagę markę samochodu, model na nawet niekiedy rodzaj podwozia lub rok produkcji auta. Dlaczego jest to tak ważne? Bo nie każdy bagażnik, może pasować do danego pojazdu.

Funkcje bagażnika na narty na hak

Jeśli wybieramy bagażnik na narty na hak, to musimy pamiętać, że według prawa musi mieć on komplet oświetlenia, abyśmy nie dostali mandatu. W tym także liczą się światła cofania. Więc musi być on wyposażony w złącze 13-pin. Warto wybrać taki model, który również posiada funkcje odchylania, co zdecydowanie zapewni nam dużo większy dostęp do bagażnika. I to bez konieczności ściągania sprzętu. Co zdecydowanie ułatwia podróże na dłuższą trasę, np. zagraniczne wycieczki.

Jaki bagażnik na narty na hak
Jaki bagażnik na narty na hak wybrać – Sprawdź!

Bezpieczeństwo a bagażnik na narty na hak

Dobry bagażnik na narty na hak musi być bezpiecznie przypięty do samochodu, aby nikomu nie zrobił krzywdy odpinając się w trakcie jazdy. Musimy zawsze przed odjazdem sprawdzić czy wszystkie uchwyty są dobrze przymocowane, tak samo jak narty. I choć tradycyjne zatrzaski powinny zapobiegać przemieszczaniu się sprzętu, można też zaopatrzyć się w dodatkowe zabezpieczenia, chociażby narty można okryć siatką do mocowania bagażu, w ten sposób w razie co przytrzymuje on sprzęt na miejscu oraz uchwyt przymocować dodatkowo taśmą do mocowania ładunku. To zapobiega jego otwarciu.

Zalety bagażnika na narty na hak

Jeśli chcemy kupić bagażnik na narty na hak, warto wiedzieć dlaczego to zrobić. Oczywiście jak każdy sprzęt, także ten ma swoje wady oraz zalety. My jednak skupimy się na tym drugim. Czyli na tym, jakie pozytywy daje nam bagażnik na narty na hak. Przede wszystkim jest to wysuwana podstawka, która znacznie ułatwia nam wkładanie nart, ich przewóz oraz ich ściąganie. To prosty załadunek oraz wyładunek. Co ważne, wybierając dodatkowe zabezpieczenia w postaci gumowych ramion, mamy pewność, że nasze auto nie zostanie porysowane przy pierwszej okazji. Jeśli dany model posiada też duże przyciski, umożliwiają nam one otwieranie oraz zamykanie uchwytów nawet w rękawicach na narty.

A może: Wideorejestrator 360 stopni ?

Najlepszy bagażnik na narty na hak

Najlepszy bagażnik na narty na hak to ten, który pasuje do naszego auta. Idealnie się zaczepia, tak samo jak narty, które na niego wchodzą. Bagażnik musi być stabilny, solidny, aby nie odpadły nawet podczas jazdy czy stania na parkingu. Sprawdźmy jaki ciężar jest w stanie unieść. A nawet z jakiego materiału jest wykonany. Ważne są też dodatki czy przydatne funkcje tego urządzenia.

Gdzie kupić bagażnik na narty na hak?

Dobry bagażnik na narty na hak kupimy czy to przez internet czy też stacjonarnie, głownie w sklepach turystycznych oraz z akcesoriami dla samochodów. Nie raz są też widziane w dużych marketach oraz dyskontach. Warto się rozejrzeć, sprawdzić dostępne opcje, porównać je. Wybrać dla siebie po prostu ten najlepszy model.

Do często wybieranych producentów zaliczyć można: Thule, Peruzzo, Cube oraz inni.

Najlepszy bagażnik na narty na hak

Cena bagażnika na narty na hak

Czy bagażnik na narty na hak to drogi sprzęt? W jakiej cenie warto go kupić? Oczywiście nie ma jednej jedynej ceny, bo zależy to, gdzie kupimy nasz sprzęt, jakie ma parametry, jakość, materiał wykonania, itp. Dlatego warto się rozejrzeć, patrząc od najtańszych za około 200 zł. Ale są też droższe, nawet za 300 zł – 500 zł.

Polecamy: Kamper dla 6 osób

Bagażnik na narty na hak – opinie

A teraz mamy pytanie do Was, jaki bagażnik na narty na hak Wy planujcie zakupić? Czym się wyróżnia? Jakie ma cechy? Co w nim jest takiego? Jakie m zalety a jakie wady? Dlaczego uważacie, że warto go kupić? Macie już sprawdzone modele, które możecie polecić innym? Jakie to są? A może jakieś nie są godne polecenia? Które to? Z czego powinien być wykonany taki bagażnik na narty na hak? W jakiej cenie warto szukać Waszym zdaniem? Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Bagażnik na narty na hak / Ranking najlepszych

Choć wydawać by się mogło, że w góry możemy jechać tylko zimą, na narty, za granicą ośrodki narciarskie mogą działać cały rok. Więc jeśli to nasze hobby, warto zapatrzyć się w dobrej jakości sprzęt. Jeśli nie wiecie co wybrać, zajrzyjcie do naszego najnowszego rankingu najlepszych bagażników na narty na hak. Znajdziecie w tym zestawieniu wiele polecanych modeli wraz z pełnym opisem oraz ceną. Zobaczcie sami, co warto kupić. Zapraszamy!

Dodaj opinie na forum