Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie

Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie przydaje się, gdy mamy fotelik RWF, czyli montowany tyłem do kierunku jazdy.

A że jest to najbezpieczniejszy sposób przewożenia dziecka w aucie, nic dziwnego, że i lusterka są coraz popularniejsze.

Kiedy i dla kogo lusterko do obserwacji dziecka?

Lusterko do samochodu do obserwacji dziecka pozwala kontrolować, co dzieje się z maluchem, bez konieczności odwracania się i odrywania się od kierownicy.

Dzięki temu podróż jest bezpieczna i komfortowa dla rodzica, który widzi, co dzieje się z maluszkiem bez konieczności zatrzymywania się lub odwracania się.

Coraz częściej korzystamy z nich nie tylko w okresie niemowlęctwa, ale i gdy mamy starsze dzieci. Lusterko pomocne jest zwłaszcza w przypadku rodzeństwa, gdy zależy nam na obserwowaniu interakcji zachodzących między dziećmi.

Możemy spotkać dwa odmienne typy lusterek:

  1. montowane na przedniej szybie, wykonane ze szkła – służą do obserwacji dzieci przewożonych przodem do kierunku jazdy, nie zniekształcają obrazu, wiernie oddają rzeczywistość
  2. montowane na zagłówku tylnej kanapy, z nietłukącego materiału syntetycznego – wprawdzie nie zapewniają tak dobrej widoczności, jak szkło, ale są bezpieczne w razie wypadku

Jak zamontować lusterko do obserwacji dziecka w podróży

Montaż lusterka zajmuje przysłowiową chwilę i jest bardzo prosty.

Lusterko do obserwacji dziecka na szybę montuje się za pomocą przyssawki, natomiast tylne lusterko przyczepiamy paskami z klamerkami do zagłówka tylnej kanapy. Na podstawie mocującej często jest też pianka antypoślizgowa, zapobiegająca przesuwaniu się lusterka.

Dzięki takiej konfiguracji lusterek, kierowca patrząc w przed siebie w lusterko wsteczne samochodu, widzi dziecko odbijające się w lusterku obserwacyjnym.

Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie
Jakie lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie wybrać i kupić? Cena, opinie i ranking

Jakie lusterko dla dziecka do auta wybrać i kupić?

Aby obserwować dziecko w aucie wystarczy prosty model z nietłukącego się materiału – lusterko w plastikowej ramce, które dostaniemy w podstawowych kształtach geometrycznych, wedle uznania.

Sprawdzamy oczywiście, czy model posiada odpowiednie certyfikaty i czy zaliczył testy bezpieczeństwa. Jeśli jesteśmy praktyczni, takie lusterko do obserwacji niemowlaka w aucie w zupełności wystarczy.

Bardziej zaawansowane modele lusterek dla niemowląt do samochodu mają głowicę mocującą umożliwiającą płynne regulowanie kąta nachylenia lusterka w pionie i poziomie, co zwiększa pole widzenia. Wtedy takim lusterkiem możemy swobodnie obracać o 360 °.

Na szerokość pola widzenia ma także wpływ zastosowanie wypukłego szkła.

Lusterka niemowlęce do auta posiadają też specjalne zaczepy, do których możemy przymocować ulubione zabawki malucha.

Ale takie praktyczne lusterko do auta dla dziecka, może o wiele więcej…

Interaktywne lusterko samochodowe

Samochodowe lusterka interaktywne mają zabawne, bajkowe kształty: pandy, żabki, misia itp. oraz atrakcyjne dla dziecka, wyraźne kolory. Oprócz praktycznej funkcji obserwacyjnej wbudowano w nie szereg funkcji mogących zabawić dziecko i uatrakcyjnić mu podróż.

Jakie to atrakcje?

  • melodyjek: kołysanki lub/i pobudzające
  • dźwięk pociągu lub oceanu
  • mrugające światełka
  • odgłosy zwierząt
  • lampki nocnej z łagodnym światłem do podglądania w nocy czy maluch śpi

Wszystkie funkcje możemy uruchomić bez konieczności podchodzenia do lusterka, za pomocą dołączonego pilota.

A samo lusterko może służyć do interaktywnej zabawy także w domu.

Oprócz interaktywnych funkcji takie lusterko mogą budować różne faktury, odłączane elementy i tasiemki sensoryczne, które ćwiczą zmysły malucha, stymulują ciekawość i ćwiczą chwytanie.

Brzmi całkiem sympatycznie, prawda?

Ranking lusterek samochodowych dla dzieci

Zajrzyjmy jeszcze do rankingu najlepszych lusterek samochodowych dla dzieci, by przekonać się jak ciekawie się prezentują konkretne modele.

I na koniec, to co najmniej przyjemne? – jakiego budżetu potrzebujemy na dobre lusterko dla dziecka i kto je oferuje.

Ile kosztuje lusterko do obserwacji dziecka w aucie

Cena lusterek do obserwacji dziecka w samochodzie

Podstawowe modele lusterek dostaniemy za kilkanaście złptych.
Wersje interaktywne kosztują ponad 100 zł.

Gdzie można kupić lusterko do samochodu dla dziecka?

Lusterka do obserwacji dziecka oferują, Abakus, Babysafe, Prince Lionheart, Skip Hop, Monster, Reer, Kees, Savea, Benbat, Munchkin, Dreambaby.

Opinie o lusterkach samochodowych dziecięcych

Czy ten gadżet sprawdził się Wam w praktyce? Każda opinia na wagę złota – podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu pod tekstem.

Lusterko do obserwacji dziecka w aucie przyda się każdej samotnie podróżującej z dzieckiem osobie. Gadżet przydatny, praktyczny i tani – zamierzasz go mieć?

Dodaj opinie na forum