Podgrzewacz do butelek samochodowy

Podgrzewacz do butelek samochodowy to urządzenie o ogromnej funkcjonalności, a docenią ją rodzice małych dzieci, którzy często z nimi podróżują. Szybko, wygodnie i bezproblemowo można dzięki niemu podgrzać wodę, mleko lub zupkę oraz podtrzymywać ich temperaturę przez długi czas (nawet do godziny!). Jeśli jesteś jednym z tych rodziców, którzy nie stronią od podróżowania samochodem z małym dzieckiem i zastanawiasz się nad kupnem podgrzewacza do samochodu, to świetnie się składa!

Ten artykuł powstał właśnie po to, by ułatwić to zadanie.

Jak działa taki podgrzewacz? Jakie ma funkcje? Czy podgrzewanie w nim mleka jest bezpieczne? Na te, a także na wiele innych pytań, znajdziesz tu wyczerpujące odpowiedzi.

Pozostań z nami i sprawdź!

Podgrzewacz do butelek samochodowy Ranking
Jaki Podgrzewacz do butelek samochodowy?
Ranking najlepszych >>>

Kiedy przydaje się podgrzewacz do butelek samochodowy?

Podgrzewacz do butelek samochodowy to sprzęt, który znajdzie swoje zastosowanie tam, gdzie niemowlę karmione jest mlekiem modyfikowanym. Wystarczy wówczas umieścić butelkę z wodą w podgrzewaczu i poczekać, aż podgrzeje się do żądanej temperatury.

Podgrzewacz samochodowy do butelek sprawdzi się również doskonale w sytuacjach awaryjnych, na przykład pod nieobecność mamy, kiedy niemowlę jest karmione piersią.

To jeszcze nie wszystko!

Podgrzewacz do butelek samochodowy
Podgrzewacz do butelek samochodowy

Z chwilą, gdy w diecie dziecka zaczną pojawiać się stałe pokarmy, na przykład w postaci przecierów owocowych i zupek, podgrzewacz samochodowy może okazać się niezbędny. Warto wówczas zwrócić szczególną uwagę na to, czy prócz butelek zmieszczą się w nim również słoiczki kubeczki.

Jak działa taki podgrzewacz?

Przejściówka w podgrzewaczu do butelek

Większość podgrzewaczy do butelek samochodowych działa dzięki przejściówce, która umożliwia nam podłączenie urządzenia do gniazda zapalniczki samochodowej. Standardowe, duże podgrzewacze z taką przejściówką są bardzo uniwersalne, ponieważ możemy z nich korzystać zarówno w domu (podłączając je po prostu do gniazdka elektrycznego), jak i w podróży.

Podgrzewacz do butelek niewymagający wody

Dużym powodzeniem wśród rodziców małych dzieci cieszą się podgrzewacze do butelek samochodowe niewymagające wody. Butelkę lub słoiczek wkłada się tu do specjalnego rękawa, który w tym momencie zaczyna się nagrzewać. Sam proces ogrzewania trwa tu najczęściej około 20 minut.

Podgrzewacz do butelek samochodowy z pasem grzewczym

Podgrzewanie butelek czy słoiczków w podgrzewaczu samochodowym może się również odbywać za pomocą pasa grzewczego. Optymalny czas podgrzewania wynosi tu około 10-13 minut (stosunkowo krótko!), a w większości zależy to od konsystencji podgrzewanej żywności oraz od jej temperatury wyjściowej. Dodatkowym atutem takiego podgrzewacza jest możliwość regulacji pasa do wąskich lub szerokich butelek i słoiczków.

Komfortowy podgrzewacz do butelek samochodowy

Podgrzewacz do butelek samochodowy to urządzenie, które powstało z myślą o zwiększeniu komfortu jazdy z małym dzieckiem. Jak wiadomo, w podróży przydać się mogą różne drobiazgi i udogodnienia, dzięki którym jazda samochodem z niemowlęciem może okazać się o wiele łatwiejsza. Dlatego też, zanim wybierzemy najlepszy dla siebie model, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jakie elementy mogą okazać się kluczowe w późniejszym użytkowaniu podgrzewacza.

Oto kilka spraw, które będą miały duże znaczenie dla wygody użytkowania:

  • Łatwość w obsłudze,
  • Wygodne paski mocujące, zapewniające łatwy i szybki montaż,
  • Materiał łatwy do utrzymania w czystości,
  • Kompatybilność z większością butelek i słoiczków,
  • Długi czas utrzymywania temperatury posiłku lub napoju dzięki zastosowanej folii termoizolacyjnej,
  • Załączona do podgrzewacza torba z wygodnym uchwytem, paskami na rzep do mocowania podgrzewacza (na przykład do fotelika samochodowego) i dodatkowymi kieszonkami.
Podgrzewacz samochodowy do butelek
Podgrzewacz samochodowy do butelek

Działanie samochodowego podgrzewacza do butelek

Mleko matki powinno być podgrzewane powoli, by nie uległy zniszczeniu jego cenne składniki odżywcze. Dlatego też patrząc na czas podgrzewania, nie powinniśmy faworyzować modeli, które oferują bardzo szybko gotowe mleko. Podgrzewacze samochodowe mogą pracować w dwóch programach, w innym do podgrzewania butelek i w innym do podgrzewania słoiczków.

Zobacz też jaka podstawka samochodowa dla dziecka będzie najlepsza.

Jaki podgrzewacz do butelek samochodowy wybrać?

W przypadku wyboru akcesoriów i urządzeń przeznaczonych do stosowania przy małych dzieciach zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o podgrzewacze do butelek samochodowe, to mamy do czynienia udogodnieniami, dzięki którym możemy być pewni co do tego, że jest to bezpieczny sprzęt.

O czym mowa?

Zobaczmy, jakie zabezpieczenia mają samochodowe podgrzewacze do butelek:

  • System chroniący przed przegrzaniem (działający dzięki zintegrowanemu elektronicznemu termostatowi). Osiągnięcie maksymalnej temperatury powoduje automatyczne wyłączenie się urządzenia.
  • System podtrzymujący temperaturę, który po godzinie automatycznie wyłącza sprzęt.
  • Specjalny pokrowiec na podgrzewacz wykonany z nieprzepuszczalnych materiałów izolacyjnych. Dzięki nim temperatura słoiczków i butelek może być dłużej podtrzymywana, ale chronią one również przed poparzeniem. Odpowiedni materiał zapobiega też wyciekom.
  • Załączone trzymadełko, które pozwoli wyjąć butelkę lub słoiczek w bezpieczny sposób, bez obawy o oparzenie.

Cena samochodowych podgrzewaczy do butelek

Cena podgrzewaczy samochodowych charakteryzuje się dużą rozpiętością. Tanie, proste modele kupimy już za około 40 złotych. Najdroższe podgrzewacze mogą kosztować około 300 złotych.

Samochodowy podgrzewacz do butelek
Samochodowy podgrzewacz do butelek

Podgrzewacz do butelek samochodowy jako doskonały pomysł na prezent

Świeżo upieczonym rodzicom bardzo przydają się akcesoria i urządzenia, które można wykorzystać w opiece nad dzieckiem czy też w jego pielęgnacji. Ułatwiają codzienne wykonywanie obowiązków i sprawiają, że pojawia się mniej problemów. Jednym z doskonałych pomysłów na prezent dla rodziców małego dziecka jest z pewnością podgrzewacz do butelek samochodowy, który przyda się nie tylko podczas podróży, ale także w domu.

Opinie o podgrzewaczach samochodowych do butelek

Nie ma lepszego źródła informacji dla rodziców niż inni rodzice. Dlatego też, zanim pokusimy się o wybór podgrzewacza samochodowego zasugerowani ceną lub efektownym wzornictwem, warto zasięgnąć opinii osób, które mają już doświadczenie w tej sprawie. Dobrze jest więc sprawdzić, czy wybrany przez nas model cieszy się świetną opinią i czy zajmuje wysokie miejsce w rankingach podgrzewaczy samochodowych do butelek.

Podgrzewacz do butelek samochodowy / Ranking najlepszych

Sprawdź nasz ranking podgrzewaczy do butelek, które możesz użyć w swoim samochodzie.

1.
BAYBY Podgrzewacz do butelek Car/Home
Podgrzewacz do butelek samochodowy BAYBY
2.
Tommee Tippee Podróżny podgrzewacz 230003
Podgrzewacz do butelek samochodowy Tommee Tippee
4.
Nuvita 2w1 1160
Podgrzewacz do butelek samochodowy Nuvita

Dodaj opinie na forum