Wideorejestrator 360 stopni

Wideorejestrator 360 stopni t gadżet stworzony dla kierowców, który chcą czuć się bezpiecznie na drodze oraz mieć pewność, że nikt im auta nie ukradnie, czy też nie zniszczy na jakimś parkingu. To trochę taki mały szpieg, który patrzy co dzieje się na drodze, ale też w środku pojazdu. Podąża za ruchem. Więc w razie wypadku zawsze mamy świadka, który powie prawdę i obrońcę przed włamywaczami. Tak na prawdę niewielkim kosztem. To bardzo wielofunkcyjne urządzenie, które z pewnością pokocha wielu kierowców, dlatego warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Jaki wideorejestrator 360 stopni warto kupić? Zapewne, jeśli to Wasz pierwszy taki sprzęt, to macie wiele pytań. A u nas z pewnością znajdziecie na nie odpowiedzi. Nie wiecie co jest ważne? Na co zwrócić uwagę? Który model będzie dla Was najlepszy? I jak się zabrać za zakup? Tego dowiecie się z naszego poradnika! Wiele ważnych informacji w jednym miejscu dla Was, w tym także ranking najlepszych!

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Co daje nam wideorejestrator 360 stopni?

Przede wszystkim wideorejestrator 360 stopni to niewielkie urządzenie, które ma zapewnić kierowcy komfort jazdy. Dzięki temu, że oferuje nam 360 stopni, może nagrywać ważne zdarzenia z trasy nie tylko z przodu, ale i dookoła, także z tyłu, wewnątrz samochodu, po boku. Nic się nie ukryje.

Wideorejestrator 360 stopni
Wideorejestrator 360 stopni / Ranking, cena, opinie

Jaki wideorejestrator 360 stopni wybrać i kupić?

Zadecydowanie warto zakupić wideorejestrator 360 stopni, tylko jaki? To podstawowe pytanie, które musicie sobie zadać. Warto przemyśleć, do czego nam taki sprzęt, co nam da, i tak dalej. Przede wszystkim podczas zakupu zwróćmy uwagę na kilka dość istotnych elementów, które ułatwią nam zakup, a mianowicie:

  • ekran,
  • karta pamięci,
  • łączność,
  • funkcje.

Ekran w wideorejestratorze 360 stopni

Każdy wideorejestrator 360 stopni wyposażony jest w niewielki ekran, czyli wyświetlacz o przekątnej najczęściej o rozmiarze między 1 a 2 cala. Posiada także uniwersalne proporcje – 16:9. Dzięki czemu zawsze wiem, że zapewnia nam to dobrą jakość nagrania w każdych warunkach, A sam sprzęt nie zajmie nam zbyt wiele miejsca na przedniej szybie zasłaniając drogę.

Jeśli chodzi o kąt widzenia, to wideorejestrator 360 stopni zwykle oferuje nam ponad 100 stopni, Zwykle kąt widzenia można określić na 150 stopni do 170 stopni. Z kolei rozdzielczość czujnika cechuje się na opcję Full HD. Obiekty jest szerokokątny i pozwala na nagrywanie w jakości 1920×1080 pikseli, czyli Full HD.

Zobacz: Wideorejestrator do 100 zł

Karta pamięci w wideorejestratorze 360 stopni

Warto też wspomnieć, że każdy wideorejestrator 360 stopni gdzieś musi zapisywać swoje nagrania, czyi filmiki. Takie pliki często zajmują wiele miejsca. Dlatego zwykle w wyposażeniu mamy wejście na kartę pamięci oraz jedną w zestawie, średnio z pamięcią 64 GB. Jednak nie ma problemu zakupić własnej, większej.

Łączność w wideorejestratorze 360 stopni

Wideorejestrator 360 stopni zwykle dedykowany jest kierowcą, którzy potrafią obsługiwać się nowościami technologicznymi, w takim znaczeniu, że z łatwością obsługują urządzenia oparte na działaniu internetu. Także w tego typu modelach mamy dedykowaną aplikację Wi-Fi, która umożliwia nam połączenie kamery wprost do smartfona. W ten oto sposób łatwo zmienimy ustawienia pod własne oczekiwania i potrzeby. A także sformatujemy kartę pamięci. Od razu, bezpośrednio na smartfonie możemy odtwarzać filmy, które się nagrały dzięki kamerze a nawet bezpośrednio w czasie rzeczywistym.

Warto też dodać, że format zapisu plików w wideorejestratorze 360 stopni najczęściej występuje jako format MP4.

Jaki wideorejestrator 360 stopni
Jaki wideorejestrator 360 stopni wybrać i kupic? – Sprawdź!

Funkcje w wideorejestratorze 360 stopni

Zapewne ciekawi Was, jakie funkcje oferuje nam wideorejestrator 360 stopni. Oczywiście mogą się one nieco różnić, w zależności od danego modelu. Jednak zwykle są bardzo podobne, niekiedy może być ich więcej w danym modelu, niż w innym. Przykładami są chociażby nie tylko możliwość nagrywania dobrej jakości filmów z trasy, ale też otrzymywanie ostrzeżeń o kontrolach prędkości. Tak, jak to ma miejsce w nawigacji samochodowej.

Także wiele modeli tego gadżetu posiada wbudowany GPS, dzięki czemu zawsze wiemy, jaka jest nasza trasa, ale również jaka była, gdy była nagrywana. Dokładnie znamy każdy przebyty punkt.

Jak zamontować wideorejestrator 360 stopni?

Dobry wideorejestrator 360 stopni bywa bardzo przydatny. Jednak zanim pojawi się w naszym samochodzie, warto sprawdzić, jak go zamontować. Zwykle są to modele, które posiadają samoprzylepny uchwyt na szybę. Dzięki czemu montaż potrwa szybki i bezboleśnie. Kamera jest podpinana do uchwytu, który warto zamontować na przedniej szybie, w miejscu, gdzie nie zasłania nam widoczności jezdni. Sama kamera za to jest montowana do uchwytu na szybie za pomocą magnetycznego uchwytu, jaki ma wbudowany. Dziki temu właśnie występuje możliwość obrotu kamery o 360 stopni.

Sprawdź: Wideorejestrator do 250 zł

Najlepszy wideorejestrator 360 stopni

Najlepszy wideorejestrator 360 stopni to ten, który oferuje nam dobrą jakość w niskiej cenie. Wyposażony jest w różne dodatki, ale przede wszystkim ważne są dla nas odpowiednie parametry. Tak, aby sprzęt działał sprawnie, ale jednocześnie nie zasłaniał nam widoczności na trasę. Oczywiście dla wielu ważne mogą być funkcje, jakie nam oferuje, a tu oczywiście każdy model może posiadać coś innego. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jakość obrazu, czy jest wbudowany mikrofon, by nagrywać z dźwiękiem i jaka jest pojemność karty pamięci.

Gdzie kupić wideorejestrator 360 stopni?

Dobry wideorejestrator 360 stopni kupimy w sklepach internetowych, ale możemy też udać się stacjonarnie, gdzie czeka na nas wiele doradców klienta choćby w sklepach z elektroniką, marketach RTV i z akcesoriami samochodowymi, gdzie służą nam pomocą. Możemy wtedy zobaczyć sprzęt na własne oczy, porównać je między sobą, wybrać ten najlepszy.

Do często wybieranych producentów zaliczają się: Navitel, Mikavi, Smart, Dashcam i inni.

Najlepszy wideorejestrator 360 stopni
Najlepszy wideorejestrator 360 stopni

Cena wideorejestratora 360 stopni

Czy wideorejestrator 360 stopni to drogie urządzenie? Zależy, ile chcemy wydać na niego. Ogółem patrząc na to, jakie nam daje możliwości, to jest to tanie urządzenie. Zwykle jego cena zaczyna się od około 350 zł – 400zł. A kończy między 700 zł a 1500 zł. Zatem rozpiętość jest bardzo duża.

Polecamy: Wideorejestrator do 150 zł

Wideorejestrator 360 stopni – opinie

Czy wideorejestrator 360 stopni jest potrzebny każdemu? Po co go kupować? Co Wy sądzicie na ten temat? Jak myślicie, co warto kupić i dlaczego Wy chcecie mieć w swoim aucie taki sprzęt? Czym się wyróżnia? Jakie posiada dodatki, funkcje, parametry? Czy warto go kupić? Na co wrócić uwagę? Co Wy polecacie i dlaczego? W jakiej cenie warto szukać takiego gadżetu? Czekamy na Wasze opinie! Dajcie nam znać w komentarzach!

Wideorejestrator 360 stopni / Ranking najlepszych

Niestety wielu kierowców nie potrafi dobrze jeździć, jest wiele aut na drodze, a także niekiedy zdarzają się kradzieże. Dlatego dobry kierowca musi być przygotowany na wszystko. Aby móc w pełni cieszyć się z jazdy i swojego samochodu, warto zakupić przydany gadżet. A takie znajdziecie w rankingu najlepszych wideorejestratorów 360 stopni. W tym poniższym zestawieniu czeka na Was wiele sprawdzonych przykładów, polecanych oraz dobrej jakości. Zobaczcie sami co zakupić i spieszcie się, bo inni Was wyprzedzą!

Dodaj opinie na forum