Wideorejestrator 60fps

Wideorejestrator 60fps to coraz popularniejsze rozwiązanie na naszych drogach. Kierowcy z roku na rok uczą się, że pozostałym uczestnikom ruchu po prostu nie można ufać. Rocznie dochodzi do setek tysięcy kolizji i wielu poważnych wypadków drogowych, których nie zawsze możemy uniknąć. Warto więc postawić na rozwiązania, które może nie zapobiegną wypadkowi, ale w razie wątpliwości pomogą ustalić sprawcę.

Dlatego właśnie polecamy się zaopatrzyć w podobny sprzęt. Na tę okazję przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jaki wideorejestrator 60fps jest najlepszy. Wskazujemy też, jakimi cechami i parametrami kierować się przy zakupie.

Czym jest wideorejestrator 60fps?

Zacznijmy od wyjaśnienia, co to jest wideorejestrator 60fps. Ten coraz popularniejszy sprzęt to nic innego, jak kamerka samochodowa. Podczas jazdy rejestruje on, co się dzieje wokół samochodu. Zazwyczaj takie nagrania są dosyć nudne i z czasem się nadpisują. Czasem jednak możemy uchwycić coś ciekawego, a także dostarczyć dowodów na spowodowanie zdarzenia drogowego czy popełnienie karygodnego wykroczenia. Często to właśnie nagrania z wideorejestratora 60fps pomagają policji ustalić przebieg wydarzeń.

Wideorejestrator 60fps
Wideorejestrator 60fps / Cena, ranking najlepszych, opinie

Dlaczego warto kupić wideorejestrator 60fps?

Przejdźmy jednak do bardziej konkretnych sytuacji, które z pewnością wielu naszych czytelników zna z własnego życia. Wyobraźmy sobie, że jakiś kierowca powoduje zagrożenie, zmuszając nas do zjechania na pobocze, czy nawet do rowu. On odjeżdża, my zostajemy z uszkodzonym samochodem. Lub ktoś zajeżdża nam drogę, celowo hamuje, a potem wmawia policji, że to my nie zachowaliśmy odpowiedniego odstępu. Lub powoduje kolizję i odjeżdża, a my w stresie nie zapamiętaliśmy numeru rejestracyjnego.

Zobacz też: Wideorejestrator 360 stopni

Wszystkie te problemy rozwiązuje najlepszy wideorejestrator 60fps. Stanowi on swego rodzaju dodatkowe ubezpieczenie. Poza takimi skrajnymi sytuacjami, może się on przydać także do rejestrowania nieodpowiednich zachowań czy ciekawych sytuacji drogowych. Nie chodzi o to, by nabić sobie popularność publikacją podobnych nagrań, lecz mają one duży potencjał edukacyjny. Pokazują młodym, niedoświadczonym kierowcom, jak się zachowywać i czego się spodziewać na drodze. Ponadto widok umieszczonej za szybą kamerki może studzić bojowe zapędy otaczających nas kierowców.

Czym są FPS?

Skoro ustaliliśmy już, że dobry wideorejestrator 60fps to sprzęt, który dla własnego bezpieczeństwa warto zakupić, to teraz ustalmy jeszcze, co kryje się pod tym tajemniczym skrótem. FPS pochodzi od angielskiego wyrażenia „frames per second”, oznaczającego klatki na sekudnę. Musimy bowiem wyjaśnić, że każdy filmik nagrywany dowolnym urządzeniem to tak naprawdę określona liczba zdjęć, połączona w jedno nagranie, którą nasze oko postrzega jako ruch. W przypadku wideorejestratora 60fps każda sekunda nagrania składa się z 60 takich zdjęć.

Sprawdź też: Wideorejestrator do 100 zł

W przypadku tego rodzaju sprzętu nie chodzi tylko o to, że takie nagrania dobrze się ogląda, bo nie rozrywka jest tutaj priorytetem. Więcej klatek na sekundę oznacza łatwiejsze odszyfrowanie tego, co się właściwie stało, każdy ruch jest zarejestrowany dokładniej.
Wideorejestrator 60fps daje o wiele większą szansę na odszyfrowanie numerów rejestracyjnych, które na nagraniu gorszej jakości byłyby wysmużone i niewyraźne.

Jaki wideorejestrator 60fps
Jaki wideorejestrator 60fps jest najlepszy?

Jaki wideorejestrator 60fps kupić?

Żeby ustalić, jaki właściwie sprzęt jest nam potrzebny, na początek warto rozeznać się w rynku podobnych urządzeń. Jeśli chodzi o parametry i funkcje, o tym jeszcze powiemy, ale na początek chcielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze: pojedyncza kamera czy zestaw? Sam wideorejestrator 60fps rejestruje wyłącznie to, co dzieje się z przodu i nieco po bokach pojazdu. Jak doskonale wiecie, zagrożenie może przyjść z każdej strony, częste są na przykład najechania na tył.

Może Cię zainteresować: Wideorejestrator do 250 zł

Dlatego właśnie polecamy kupić najlepszy wideorejestrator 60fps z tylną kamerą. Nagrywa ona równolegle do przedniej, dzięki czemu łatwiej odtworzyć przebieg wydarzeń. Ta kamerka może, choć nie musi, oferować nieco gorszą jakość obrazu. Bardziej zaawansowane zestawy oferują nam także monitorek, który montujemy w kokpicie pojazdu. Po wrzuceniu biegu wstecznego, tylna kamerka samochodowa przejmuje funkcję kamery cofania.

Jaki wideorejestrator 60fps jest najlepszy?

Idąc dalej, zastanówmy się, co powinien mieć nasz najlepszy wideorejestrator 60fps. Jako że podczas jazdy kluczowe jest jednak zarejestrowanie zdarzeń drogowych, kolizji i wypadków, dobry wideorejestrator powinien reagować na nagłe hamowanie oraz uderzenie. Dzięki temu obraz zostaje zabezpieczony przed nadpisaniem nawet wtedy, gdy my nie jesteśmy w stanie wcisnąć przycisku. Czasem przydaje się też sterowanie głosowe, by zabezpieczyć nagranie, jednocześnie obiema rękami trzymając kierownicę. Najlepszy wideorejestrator 60fps posiada także tryb parkingowy, uruchamiany uderzeniem. Kiedy „poczuje” wstrząs, automatycznie zapisuje wideo, żeby uwiecznić sprawcę.

Zobacz również: Wideorejestrator do 150 zł

Bardzo ważną kwestią do rozważenia jest też pamięć wideorejestratora 60fps. Ze względu na większą liczbę klatek na sekundę, nagrania po prostu zajmują więcej miejsca. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w urządzenie, które posiada jak największe zasoby, a także miejsce na kartę pamięci. Co prawda po jej wyczerpaniu się, dobry wideorejestrator 60fps nie przestaje nagrywać, ale nadpisuje jedno nagranie, bezpowrotnie kasując poprzednie. Tymczasem to, czy było ono potrzebne, może się okazać dopiero po pewnym czasie.

Ostatnia ważna sprawa to systemy łączności. Najlepszy wideorejestrator 60fps posiada Wi-Fi lub Bluetooth, które pozwalają błyskawicznie, na gorąco skopiować nagranie na telefon. Dzięki temu możemy uzyskać własną kopię, nim policja zabezpieczy kartę pamięci do celów dowodowych. Przydaje się także awaryjne zasilanie, czyli akumulator, który przez pewien czas podtrzymuje działanie sprzętu, gdy nie dostaje on energii.

Najlepszy wideorejestrator 60fps
Najlepszy wideorejestrator 60fps

Gdzie kupić wideorejestrator 60fps?

W jakich sklepach kupić wideorejestrator 60fps? Możemy odwiedzić popularne, duże markety z elektroniką, a także sklepy motoryzacyjne, z akcesoriami dla kierowców, a nawet niektóre hipermarkety. Sprzęt tego typu znajdziemy także w sklepach internetowych. Jeśli chodzi o producentów, możemy tu spotkać przede wszystkim Xiaomi, X-Blitz, Navitel, Agfa i innych.

Cena wideorejestratora 60fps

Ile kosztuje wideorejestrator 60fps? Cena takiego urządzenia zależy przede wszystkim od jego parametrów. Jest wyższa niż w przypadku klasycznej wersji, nagrywającej w 30 klatkach. Musimy się spodziewać cen od 150 zł do nawet 800 zł, w zależności od wyposażenia i wersji.

Wideorejestrator 60fps – opinie

Musimy przyznać, że jest to dobry pomysł na prezent dla kierowcy! Zwiększa jego bezpieczeństwo, pozwala na rejestrację ciekawych zdarzeń, a jeszcze do tego wszystkiego stanowi modny gadżet. Aż nie do wiary, że w niektórych krajach kamerki samochodowe są zakazane! A co Wy myślicie na ich temat? Czekamy na opinie o wideorejestratorach 60fps.

Wideorejestrator 60fps / Ranking najlepszych

Mamy dla Was także całkiem sporo konkretnych propozycji. Żeby to wszystko sensownie usystematyzować, przygotowaliśmy ranking najlepszych wideorejestratorów 60fps. Polecamy sprawdzić go przed zakupem, by utwierdzić się w swoim wyborze!

Dodaj opinie na forum