Wideorejestrator do 200 zł

Wideorejestrator do 200 zł warto potraktować jako inwestycję. Może i wydaje nam się to dość sporym wydatkiem, jak za takie małe urządzenie, którego używamy wyłącznie w samochodzie, ale możemy też wiele na nim zyskać. Ta niepozorna kamerka powinna znaleźć się w każdym samochodzie, a z pewnością wyjaśnienie niełatwych i zagmatwanych sytuacji na drogach stałoby się o wiele prostsze.

O zastosowaniach i zaletach tego sprzętu jeszcze powiemy. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym podpowiadamy także, jaki wideorejestrator do 200 zł jest najlepszy. Wskazujemy, na jakie parametry zwracać uwagę i na co możemy liczyć w tym budżecie.

Wideorejestrator do 200 zł Ranking
Jaki Wideorejestrator do 200 zł?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest wideorejestrator do 200 zł?

Warto najpierw wyjaśnić, czym jest wideorejestrator do 200 zł, bo choć to pojęcie na dobre zagościło na naszych drogach, jeszcze nie każdy je zna. Nazywany bywa też kamerką samochodową do 200 zł, dzięki czemu już łatwiej domyślić się jego przeznaczenia. Montujemy go na stałe na przedniej, a czasem również tylnej szybie samochodu. Rejestruje obraz w trybie ciągłym, a kiedy dojdzie do jakiegoś zdarzenia, możemy zapisać nagranie i ściągnąć je na swój telefon. Jeśli tego nie zrobimy, wideorejestrator do 200 zł nadpisze w tym miejscu inne pliki.

Wideorejestrator do 200 zł
Wideorejestrator do 200 zł / Gdzie kupić? Ranking najlepszych i opinie

Czy warto kupić wideorejestrator do 200 zł?

Nie będziemy obiektywni, bo naszym zdaniem wideorejestrator do 200 zł to niemal wyposażenie obowiązkowe. Internet w ostatnich latach zalała fala filmików, pokazujących nietypowe czy chamskie sytuacje na drogach, a także zdarzenia drogowe i wypadki. Jednak uzyskanie viralowych filmików do sieci nie jest głównym zastosowaniem kamerki samochodowej. To sprzęt, który ma dbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo.

Zobacz też: Tablet do nawigacji

W jaki sposób? Wyobraźcie sobie, że samochód jadący za Wami wyprzedza Was i hamuje przed maską. Dochodzi do kolizji, a tamten kierowca twierdzi, że to Wy nie zachowaliście bezpiecznej odległości i wjechaliście mu w tył. Pieszy, chcąc popełnić samobójstwo lub wyłudzić odszkodowanie, wyskakuje Wam prosto pod koła. Dochodzi do kolizji nie z Waszej winy, nie zapamiętaliście numerów rejestracyjnych, a sprawca uciekł. Takie patowe sytuacje można mnożyć, a w wielu przypadkach rozwiązaniem okazuje się dobry wideorejestrator do 200 zł. Sprawia on, że policja błyskawicznie wskaże winnego zdarzenia drogowego i ukraca praktykę wyłudzania odszkodowań.

Jaki wideorejestrator do 200 zł wybrać i kupić?

Wiemy już, że najlepszy wideorejestrator do 200 zł to dobra inwestycja, bardzo mały koszt z tym, co możemy zyskać w razie zdarzenia. Owszem, nikt nie zakłada, że na drodze zdarzy mu się wypadek czy kolizja, ale też na wiele sytuacji nie mamy wpływu. Takie nieprzyjemności zdarzają się nawet na bardzo małych dystansach. Pojawia się zatem pytanie, jaki wideorejestrator do 200 zł kupić. Wszystko stanie się jasne, jeśli zwrócimy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Rozdzielczość i płynność obrazu,
  • Kąt widzenia i jasność obiektywu,
  • Zabezpieczenie nagrania i sterowanie,
  • Tryb nocny i parkingowy,
  • Tylna kamera.

Sprawdź także: Druk 3D w motoryzacji

Rozdzielczość i płynność obrazu w wideorejestratorze do 200 zł

Wydawałoby się, że najlepszy wideorejestrator do 200 zł nie musi mieć zbyt wysokiej rozdzielczości. Nic bardziej mylnego! Owszem, te nagrania nie są przeznaczone, by zapewnić nam wysokie doznania estetyczne, ale dbałość o szczegóły jest niezwykle ważna. Na nagraniach niskiej jakości nie dostrzeżemy szczegółów, takich jak numer rejestracyjny na naklejce pojazdu (w razie ściągniętych tablic) czy twarz kierowcy. Wybierzmy więc wideorejestrator do 200 zł, który rejestruje obraz w rozdzielczości przynajmniej Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli.

Jaki wideorejestrator do 200 zł
Jaki wideorejestrator do 200 zł wybrać i kupić? Sprawdź ranking i opinie

Co jeszcze jest ważne? Płynność obrazu. Musimy się liczyć z tym, że im więcej klatek na sekundę nagrywa wideorejestrator do 200 zł, tym więcej miejsca na karcie pamięci zajmuje nagranie. Może się jednak okazać, że tablice czy inne znaki identyfikacyjne sprawcy wypadku na niemal wszystkich klatkach są zamazane. Im więcej tychże klatek, tym większe prawdopodobieństwo, że przynajmniej jedna przedstawia wyraźny obraz. Warto sięgnąć po wideorejestrator do 200 zł, który nagrywa obraz w przynajmniej 30, a najlepiej 60 klatkach na sekundę (fps).

Może Cię zainteresować: Samochodowy oczyszczacz powietrza

Kąt widzenia i jasność obiektywu wideorejestratora do 200 zł

Kolejna niezwykle istotna kwestia, to obiektyw wideorejestratora do 200 zł. Im większy kąt widzenia będzie on zapewniał, tym większa część drogi będzie widoczna, a więc też większe szanse na uchwycenie interesującego nas obiektu. Optymalna wartość to 120 stopni lub większa. Zwróćmy też uwagę na jasność obiektywu, czyli otwór przesłony. Im większy otwór, a mniejsza wartość liczbowa, tym wyraźniejsze będzie nagranie nawet przy nikłym świetle.

Sterowanie i zabezpieczenie nagrania przez wideorejestrator do 200 zł

Jak zabezpieczyć nagranie przed nadpisaniem? W zależności od tego, jaki wideorejestrator do 200 zł wybierzemy, mamy różne opcje. Większość urządzeń posiada przycisk, po naciśnięciu którego zabezpiecza się obraz kilkadziesiąt sekund do tyłu. Niektóre reagują też na polecenia głosowe. Mimo wszystko, takie nagranie warto w miarę szybko skopiować, na przykład za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth, czy też wyciągając kartę pamięci i wkładając ją do czytnika w innym urządzeniu.

Tryb nocny i parkingowy w wideorejestratorze do 200 zł

Jak się okazuje, najlepszy wideorejestrator do 200 zł chroni nas nie tylko podczas jazdy. Standardowe urządzenie wyłącza się, gdy gasimy silnik, jednak niektóre mają tak zwany tryb parkingowy. Co prawda, taka kamerka samochodowa szybciej rozładuje akumulator w samochodzie, ale za to zarejestruje ewentualną szkodę, gdy ktoś wjedzie w nas na parkingu, a to przecież jedna ze zmór polskich kierowców.

Sprawdź też: Tablet do samochodu

Ważna jest także obecność trybu nocnego. Niezależnie od tego, czy kamera nagrywa obraz na postoju, czy tylko podczas jazdy, dobry wideorejestrator do 200 zł powinien go posiadać. Tryb nocny sprawia, że nawet przy panującej ciemności, nagranie jest wyraźne, ostre i pomocne w ustaleniu sprawcy ewentualnego wypadku. Czasem wręcz taka kamera „widzi” więcej niż kierowca, bo nie ulega oślepeniu przez pojazdy z naprzeciwka.

Tylna kamera a wideorejestrator do 200 zł

Warto wiedzieć, że najlepszy wideorejestrator do 200 zł nagrywa także obraz z tyłu, więc w praktyce składają się na niego dwie kamery. Ta druga często montowana jest na tylnej szybie lub na zewnątrz, w klapie bagażnika. Sprawdza się to zwłaszcza wtedy, gdy szyby z tyłu mamy przyciemnione. Nie dość, że taki wideorejestrator do 200 zł rejestruje ewentualne kolizje z tyłu i boku pojazdu, to często jeszcze może służyć jako kamera cofania, po zainstalowaniu stosownego monitora w kabinie samochodu.

Najlepszy wideorejestrator do 200 zł
Najlepszy wideorejestrator do 200 zł

Gdzie kupić wideorejestrator do 200 zł?

Sklepy, w których kupimy wideorejestrator do 200 zł, to między innymi sprzedawcy akcesoriów dla kierowców, ale też sklepy z elektroniką czy sklepy internetowe. Producenci kamerek samochodowych do 200 zł to między innymi Xiaomi, Blaupunkt, Manta, Lamax, XBlitz i inni.

Wideorejestrator do 200 zł – opinie

Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o tym gadżecie? Przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, a może sprzeniewierza się zasadzie ochrony wizerunku? Czy to dobrze, że w Polsce, w przeciwieństwie do niektórych państw zachodnich, posiadanie takiej „czarnej skrzynki” dla pojazdu jest dozwolone? Zapraszamy do dyskusji. Swoje opinie o wideorejestratorach do 200 zł możecie zamieszczać w sekcji komentarzy.

Wideorejestrator do 200 zł / Ranking najlepszych

A może przyszliście do nas w poszukiwaniu konkretnych rekomendacji? W takim razie koniecznie sprawdźcie poniższy ranking najlepszych wideorejestratorów do 200 zł. Znajdziecie w nim tylko kamerki samochodowe, które serwują nam wysokiej jakości obraz i cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników.

1.
Blow DVR F270 (CBM-GRN-EU)
Wideorejestrator do 200 zł Blow
2.
GÖTZE & JENSEN DC301 + kamera dodatkowa
Wideorejestrator do 200 zł GÖTZE & JENSEN
4.
Tracer Draco 2.2S FHD
Wideorejestrator do 200 zł Tracer
5.
Extreme Sentry
Wideorejestrator do 200 zł Extreme
6.
NAVITEL AR202 NV
Wideorejestrator do 200 zł Navitel
7.
Lamax Drive C3
Wideorejestrator do 200 zł Lamax
8.
XBLITZ Z3
Wideorejestrator do 200 zł XBLITZ
9.
Garmin Dash Cam Mini 2
Wideorejestrator do 200 zł Garmin
10.
70mai A810 4K HDR Dual Set
Wideorejestrator do 200 zł 70mai

Dodaj opinie na forum