Wideorejestrator do 300 zł

Wideorejestrator do 300 zł to coraz częstszy widok za przednimi szybami samochodów poruszających się po naszym kraju. Choć w niektórych państwach jego używanie pozostaje zabronione, trzeba przyznać, że daje on kierowcy poczucie bezpieczeństwa i może przysłużyć się wielu pozytywnym celom. Gdyby każdy pojazd na drodze publicznej był wyposażony w kamerkę samochodową, poziom bezpieczeństwa z pewnością znacząco by wzrósł, a przestrzeganie przepisów stałoby się normą – choćby z obawy, że ktoś nagra nasze potknięcia.

Nie możemy zmienić świata, ale możemy wyposażyć swój samochód w tę funkcjonalność. Ale nim wybierzemy się na zakupy, warto zapoznać się z poniższym poradnikiem. Podpowiadamy, jaki wideorejestrator do 300 zł jest najlepszy, czym się kierować przy jego zakupie i jakie może mieć funkcje.

Wideorejestrator do 300 zł Ranking
Jaki Wideorejestrator do 300 zł?
Ranking najlepszych >>>

Czy warto kupić wideorejestrator do 300 zł?

Wiele osób zapomina, że podstawowa funkcja wideorejestratora do 300 zł to nie jest wcale dostarczanie nam rozrywki w postaci filmików z dziwnych, śmiesznych, a może strasznych sytuacji na drogach. Urządzenie to ma przede wszystkim zapewnić nam dowody w razie ewentualnej kolizji. Owszem, są na drodze sytuacje, które łatwo przesądzić i bez tego, ale co, jeśli ktoś zmyślnie próbuje wyłudzić odszkodowanie, wykonuje dziwne manewry, a może spowodował zdarzenie drogowe i uciekł, a my nie zapamiętaliśmy numeru?

Zobacz też: Wideorejestrator do 200 zł

Bez kamerki samochodowej szukamy nagrań z monitoringu i świadków, czasem bardzo nieskutecznie, a sprawa się przedłuża. Mając wideorejestrator do 300 zł, wystarczy zgrać nagranie z kamery, obejrzeć je i sprawa staje się jasna. Takie nagrania z powodzeniem mogą pełnić funkcję dowodu, czy to na policji, czy też później, w sądzie.

Wideorejestrator do 300 zł
Wideorejestrator do 300 zł / Gdzie kupić? Opinie i ranking najlepszych

Co to jest wideorejestrator do 300 zł?

Dobry wideorejestrator do 300 zł to nic innego, jak kamera, którą montuje się w samochodzie tak, by jej perspektywa była zbliżona do perspektywy kierowcy – najczęściej na przedniej szybie. Zdarza się też, że montujemy go do lusterka. Ma on za zadanie monitorować drogę wokół samochodu. Nagrywa materiał na kartę pamięci, a kiedy kończy się miejsce, po prostu nadpisuje nagrania. Spokojnie, w sytuacji kryzysowej, gdy coś się wydarzy, mamy możliwość zabezpieczenia takiego nagrania naciśnięciem odpowiedniego przycisku, komendą głosową lub po prostu poprzez zgranie go na swój telefon za pośrednictwem Bluetooth czy WiFi.

Może Cię zainteresować: Tablet do nawigacji

Jaki wideorejestrator do 300 zł wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy wideorejestrator do 300 zł, wcale nie potrzebujemy stosu poradników i specjalistycznej wiedzy. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Kąt widzenia,
  • Jakość kamery,
  • Tryb parkingowy,
  • Kamera z tyłu,
  • Akcelerometr i GPS.
Jaki wideorejestrator do 300 zł
Jaki wideorejestrator do 300 zł wybrać? Porównaj opinie, sprawdź ranking

Kąt widzenia wideorejestratora do 300 zł

Szerokość, jaką obejmuje kamerka samochodowa, jest niezwykle ważna dla ustalenia przebiegu wypadku czy innego zdarzenia drogowego. Właśnie dlatego najlepszy wideorejestrator do 300 zł obejmuje od 120 stopni do nawet 160 stopni, z powodzeniem rejestrując wszystko, co jest widoczne przez przednią szybę – cały przód, a częściowo i boki pojazdu.

Wideorejestrator do 300 zł a jakość kamery

By uznać, że znaleźliśmy najlepszy wideorejestrator do 300 zł, musimy ocenić jakość nagrań, które z niego pochodzą. Kamera powinna mieć rozdzielczość Full HD lub nawet 4K. Dzięki temu obraz jest niezwykle wyraźny i łatwo dostrzec tablice rejestracyjne czy twarz kierowcy. Ważna jest także ilość klatek na sekundę – im ich więcej, tym łatwiej znaleźć ujęcie, na którym wszystko wygląda wyraźnie. Minimum to 30fps, choć 60 jest o wiele lepszym wynikiem. Na koniec zwróćmy uwagę, czy wideorejestrator do 300 zł posiada tryb nocny, tak by nawet nagrania po zmroku wyglądały perfekcyjnie.

Sprawdź też: Samochodowy oczyszczacz powietrza

Tryb parkingowy w wideorejestratorze do 300 zł

Niektóre osoby podnoszą, że najlepszy wideorejestrator do 300 zł powinien posiadać tryb parkingowy. Jest to funkcja, w której kamera ciągle pracuje, nawet gdy silnik jest wyłączony. Co prawda przyczynia się to do zużycia energii z akumulatora, ale za to pomoże ustalić sprawcę, gdy ktoś uderzy w nas na parkingu i ucieknie z miejsca zdarzenia. W praktyce, gdy nie ma świadków ani monitoringu, takie sytuacje bez wideorejestratora do 300 zł z trybem parkingowym są nie do rozwiązania.

Wideorejestrator do 300 zł a kamera z tyłu

Jak się okazuje, na dobry wideorejestrator do 300 zł może się składać więcej niż jedna kamera samochodowa. Najważniejsza jest oczywiście ta z przodu, ale zamontowana z tyłu, również bywa przydatna, na przykład gdy ktoś na nas najedzie. Bywa montowana za tylną szybą, jednak często jest ona przyciemniona, więc taki wideorejestrator do 300 zł montuje się na zewnątrz, w okolicach tablicy rejestracyjnej. Może on dodatkowo pełnić funkcję kamery cofania i czujników parkowania.

Jaki wideorejestrator do 300 zł jest najlepszy? GPS i akcelerometr

Wyobraźmy sobie sytuację, że sprawca zdarzenia drogowego jest, ale twierdzi, że to my wywołaliśmy niebezpieczną sytuację, gdyż znacznie przekroczyliśmy dozwoloną prędkość. Jak się wtedy bronić? Nagranie z kamery może pomóc, ale pozwala ustalić tylko prędkość orientacyjną – nikt w przypadku zwykłej stłuczki nie będzie powoływał biegłego do precyzyjnych obliczeń. Dla policji dowód w sprawie może stanowić wideorejestrator do 300 zł z akcelerometrem.

Zobacz także: Tablet do samochodu

Musi on posiadać aktualną homologację. Cały czas mierzy prędkość, z jaką się poruszamy. Nie tylko odsunie od nas oskarżenia, ale też pozwoli wybronić się w sądzie przed niesłusznym mandatem. Akcelerometr także pozwala sprawdzić statystyki odbytej jazdy – ilość gwałtownych przyspieszeń, hamowań, itd. Druga przydatna funkcja to GPS – i my, i biegli, zawsze możemy sprawdzić, w którym dokładnie miejscu powstało dane nagranie.

Najlepszy wideorejestrator do 300 zł
Najlepszy wideorejestrator do 300 zł

Gdzie kupić wideorejestrator do 300 zł?

Sklepy, w których najłatwiej znaleźć dobry wideorejestrator do 300 zł, to te z gadżetami dla kierowców, ale przede wszystkim z elektroniką, jak również sklepy internetowe. Wśród producentów pojawiają się takie marki, jak na przykład Xiaomi, Navitel, XBlitz, Garmin i inni.

Wideorejestrator do 300 zł – opinie

Jaka sytuacja na drodze skłania Was do zakupu kamerki samochodowej? A może już taką mieliście – jeśli tak, to czy przydała się w praktyce? Nie tylko do ustalenia sprawcy, ale na przykład do zarejestrowania ciekawej sytuacji? A może jesteście przeciwnikami monitorowania polskich dróg w ten sposób? Czekamy na opinie o wideorejestratorach do 300 zł.

Wideorejestrator do 300 zł / Ranking najlepszych

By znaleźć idealne urządzenie dla siebie, nie musicie się przekopywać przez stosy ofert. Wystarczy, że sprawdzicie nasz ranking najlepszych wideorejestratorów do 300 zł. Znajdziecie w nim urządzenia sprawdzone i niezawodne, a do tego cieszące się doskonałą opinią.

1.
Blow DVR F270 (CBM-GRN-EU)
Wideorejestrator do 300 zł Blow
2.
GÖTZE & JENSEN DC301 + kamera dodatkowa
Wideorejestrator do 300 zł GÖTZE & JENSEN
4.
Tracer Draco 2.2S FHD
Wideorejestrator do 300 zł Tracer
5.
Extreme Sentry
Wideorejestrator do 300 zł Extreme
6.
NAVITEL AR202 NV
Wideorejestrator do 300 zł Navitel
7.
Lamax Drive C3
Wideorejestrator do 300 zł Lamax
8.
XBLITZ Z3
Wideorejestrator do 300 zł XBLITZ
9.
Garmin Dash Cam Mini 2
Wideorejestrator do 300 zł Garmin
10.
70mai A810 4K HDR Dual Set
Wideorejestrator do 300 zł 70mai

Dodaj opinie na forum