Wideorejestrator do 400 zł

Wideorejestrator do 400 zł to już bardzo przyzwoity sprzęt o doskonałych parametrach. Sprawdzi się on w każdym samochodzie, zwłaszcza wtedy, gdy w trasie spędzamy sporo czasu – ale nie tylko. Jednocześnie stanowi świetny pomysł na prezent dla kierowcy. Jak widzicie, jest więc całkiem sporo sytuacji, gdy warto w niego zainwestować. O tym opowiemy zresztą w dalszej części poradnika.

Czym jeszcze się zajmiemy? Przygotowaliśmy dla Was garść porad, jak ustalić, jaki wideorejestrator do 400 zł jest najlepszy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, a także wskazujemy konkretne, szczególnie polecane modele kamerek samochodowych w tej kwocie. Zapraszamy do lektury.

Wideorejestrator do 400 zł Ranking
Jaki Wideorejestrator do 400 zł?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest wideorejestrator do 400 zł?

Jak już wspomnieliśmy, dobry wideorejestrator do 400 zł to bardzo zaawansowany sprzęt. Ale czym on właściwie jest i po co się go montuje? Bywa nazywany kamerą samochodową – i to właśnie może nam powiedzieć sporo o jego przeznaczeniu. Montuje się go w samochodzie w taki sposób, by nagrywać pokonywaną przez siebie drogę. Takie nagranie może stanowić dowód w razie wątpliwości dotyczących sprawcy zdarzenia drogowego lub wypadku.

Wideorejestrator do 400 zł
Wideorejestrator do 400 zł / Cena, ranking najlepszych, opinie

Czy warto kupić wideorejestrator do 400 zł?

W ciągu roku w Polsce dochodzi do ponad 400 tysięcy kolizji drogowych i wypadków łącznie, a mowa tu tylko o tych zdarzeniach, które zostały zgłoszone na policję. Część z nich pozostaje niewyjaśniona i niemożliwe jest ustalenie sprawcy. W innych przypadkach, których liczbę trudno oszacować, mandatem została ukarana nie ta osoba, co trzeba – rynek wyłudzania odszkodowań wciąż kwitnie. By nie być kolejną ofiarą tego procederu i nie zostać na lodzie z kosztowną naprawą samochodu, przydaje się nie tylko ubezpieczenie AC, ale także dobry wideorejestrator do 400 zł.

Zobacz też: Wideorejestrator do 300 zł

Urządzenie to stale nagrywa obraz z drogi przed nami. Kiedy dochodzi do kolizji lub nietypowego zdarzenia, nagranie takie nie zostaje nadpisane, lecz mamy możliwość jego zachowania. Dzięki temu dokładnie widać przebieg stłuczki, wypadku czy innej niespodziewanej sytuacji drogowej. Nie chodzi tylko o to, by stworzyć viral do sieci – choć i to ma wartość edukacyjną – ale wybronić się w razie niesłusznego oskarżenia czy zidentyfikować sprawcę zdarzenia. W przeciwnym wypadku jest to słowo przeciwko słowu, czasem monitoringu nie ma, a czasem nie zostaje w porę zabezpieczony. Najlepszy wideorejestrator do 400 zł jest więc swoistą polisą.

Jaki wideorejestrator do 400 zł wybrać i kupić?

Nim zdecydujemy się na najlepszy wideorejestrator do 400 zł, warto wiedzieć, że w Polsce nagrywanie na drogach jest w stu procentach dozwolone, jednak w niektórych europejskich krajach musimy kamerkę wyłączyć, a nawet zdemontować. Zawsze warto więc sprawdzać przepisy państw, do których się udajemy. Ale, przechodząc już do rzeczy, na co warto zwrócić uwagę, kupując dobry wideorejestrator do 400 zł? Kwestie warte rozważenia, to takie cechy sprzętu, jak:

  • Jakość kamery,
  • Sposób montażu,
  • Rejestrator z tyłu,
  • Funkcje.

Sprawdź także: Wideorejestrator do 200 zł

Wideorejestrator do 400 zł a jakość kamery

Jakość obrazu jest niezwykle ważna dla ustalenia ewentualnego sprawcy czy przebiegu wypadku. Chodzi o to, by dobrze były widoczne tablice rejestracyjne, a najlepiej także twarz kierowcy – zwłaszcza gdy pada deszcz lub na dworze jest ciemno. Zwróćmy więc uwagę na rozdzielczość kamery, która powinna wynosić przynajmniej Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. Sprawdźmy też kąt widzenia kamery – im większy, tym lepiej, bo tym szerszy fragment ulicy będzie obejmowała. Upewnijmy się także, że wybrany wideorejestrator do 400 zł posiada tryb nocny, poprawiający jakość nagrań po zmroku – choć w tym budżecie jest to raczej norma.

Jaki wideorejestrator do 400 zł
Jaki wideorejestrator do 400 zł wybrać? Sprawdź opinie, porównaj ranking

Wideorejestrator do 400 zł a sposób montażu

Pod względem montażu, mamy różne wideorejestatory do 400 zł. Najpopularniejsze są jednak dwa typy. Jeden z nich to kamera samochodowa montowana na szybę. Używana jest do tego bardzo mocna przyssawka, dzięki czemu całość pozostaje stabilna zwłaszcza przy dużych przeciążeniach. Nie musimy się jednak martwić – taka kamera samochodowa do 400 zł nie zasłania widoku kierowcy, gdyż jest montowana w takim miejscu, by mu nie przeszkadzała.

Może Cię zainteresować: Tablet do nawigacji

Drugi typ to wideorejestrator do 400 zł w formie lusterka. Wymaga on zdemontowania tradycyjnego lusterka wstecznego pośrodku kabiny kierowcy i zamontowania wideorejestratora w jego miejsce. Zyskujemy w ten sposób estetyczne i dyskretne rozwiązanie. Często jest on także połączony z tylną kamerą i po wrzuceniu biegu wstecznego na lusterku zapala się ekran, który pokazuje nam ujęcie z kamery cofania. Przydaje się to zwłaszcza wówczas, gdy nie czujemy się jeszcze zbyt pewnie za kierownicą, a także na ciasnych parkingach i w innych wąskich przesmykach.

Wideorejestrator do 400 zł z tylną kamerą

Jak się okazuje, najlepszy wideorejestrator do 400 zł posiada kamerę nie tylko z tyłu, ale i z przodu. W każdym momencie trasy tworzone są więc dwa nagrania. Funkcja ta przydaje się jako kamera cofania, ale przede wszystkim rejestruje wszelkie nietypowe sytuacje i złamanie przepisów za naszym samochodem. Możemy się więc poczuć pewniej, bo mamy nagranie, gdy ktoś wjedzie nam w tylny zderzak lub w bok tylnej części samochodu.

Jaki wideorejestrator do 400 zł jest najlepszy? Funkcje

Co jeszcze wyróżnia wideorejestrator do 400 zł? Może on mieć rozmaite funkcje dodatkowe. Jedną z najpopularniejszych jest tryb parkingowy. Urządzenie podłączamy tak, by było aktywne cały czas, nie tylko przy zapalonym silniku. Dzięki temu w razie kolizji parkingowej i ucieczki sprawcy, możemy łatwo ustalić, co się stało i namierzyć winnego. Przydaje się także GPS oraz akcelerometr – ustalają one prędkość pojazdu, ilość gwałtownych hamowań czy przyspieszeń, a także dokładną lokalizację, w której powstało nagranie.

Sprawdź też: Samochodowy oczyszczacz powietrza

Gdzie kupić wideorejestrator do 400 zł?

Sklepy, w jakich znajdziemy dobry wideorejestrator do 400 zł, to przede wszystkim sprzedawcy gadżetów motoryzacyjnych. Okazuje się także, że owocne poszukiwania możemy prowadzić w marketach z elektroniką, jak również sklepach internetowych. Producenci kamerek samochodowych to na przykład Navitel, Xiaomi, Vanture, Xblitz i inni.

Najlepszy wideorejestrator do 400 zł
Najlepszy wideorejestrator do 400 zł

Wideorejestrator do 800 zł – opinie

Jak wskazują eksperci, dobry wideorejestrator do 400 zł przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach – nie tylko naszego, ale w ogólnym rozumieniu. Inni kierowcy jeżdżą ostrożniej i nie łamią świadomie przepisów w obawie, że nagranie trafi na policję lub staną się gwiazdami Internetu. Wzrasta też świadomość dotycząca prawidłowych zachowań i kultury na drodze. A co Wy o tym sądzicie? Czekamy na opinie o wideorejestratorach do 400 zł w sekcji komentarzy.

Wideorejestrator do 400 zł / Ranking najlepszych

Niezależnie od tego, czy planujecie kupić kamerkę samochodową dla siebie, czy na prezent, w zakładanym budżecie z pewnością znajdziecie satysfakcjonujące rozwiązanie. Postanowiliśmy podsunąć Wam kilka przykładów, które cechują się wysoką jakością oraz doskonałą opinią – tak właśnie powstał poniższy ranking najlepszych wideorejestratorów do 400 zł.

1.
Blow DVR F270 (CBM-GRN-EU)
Wideorejestrator do 400 zł Blow
2.
GÖTZE & JENSEN DC301 + kamera dodatkowa
Wideorejestrator do 400 zł GÖTZE & JENSEN
4.
Tracer Draco 2.2S FHD
Wideorejestrator do 400 zł Tracer
5.
Extreme Sentry
Wideorejestrator do 400 zł Extreme
6.
NAVITEL AR202 NV
Wideorejestrator do 400 zł Navitel
7.
Lamax Drive C3
Wideorejestrator do 400 zł Lamax
8.
XBLITZ Z3
Wideorejestrator do 400 zł XBLITZ
9.
Manta DVR302H
Wideorejestrator do 400 zł Manta
10.
SmartGPS DVR-1100L
Wideorejestrator do 400 zł SmartGPS

Dodaj opinie na forum