Wideorejestrator do 500 zł

Wideorejestrator do 500 zł jest urządzeniem z wyższej półki cenowej. Oferuje on nam zatem dużo lepsze parametry i rozszerzone funkcje w stosunku do urządzeń z niższego segmentu. Jednak i tutaj występują dość istotne różnice. Trudno definiować funkcje i atuty jako mniej lub bardziej potrzebne, jeśli nie znamy konkretnej sytuacji. U każdego bowiem mogą być wymagane nieco inne cechy, w zależności od tego, ile czasu spędzamy za kierownicą, jakich zdarzeń obawiamy się najbardziej czy czego oczekujemy.

Zapraszamy do lektury poradnika, który pozwoli Wam uporządkować wiedzę w taki sposób, by zdecydować, jaki wideorejestrator do 500 zł jest najlepszy. Wskazujemy, na które parametry i funkcje warto zwrócić uwagę oraz jaki mają one wpływ na codzienne użytkowanie.

Wideorejestrator do 500 zł Ranking
Jaki Wideorejestrator do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest wideorejestrator do 500 zł?

Zacznijmy od zdefiniowania urządzenia, jakim jest wideorejestrator do 500 zł. Jak już wiecie, to urządzenie z wyższej półki, ale czym ono właściwie jest? To po prostu kamera samochodowa, która rejestruje obraz na trasie, a następnie zapisuje go na nośniku w taki sposób, by można go było zgrać na inne urządzenia. Jeśli zastanawiacie się, czy taki zakup jest dla Was i po co właściwie nagrywać przestrzeń przed własnym samochodem, zostańcie z nami. Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Wideorejestrator do 500 zł
Wideorejestrator do 500 zł / Opinie, ranking najlepsych, sklepy internetowe

Po co mi wideorejestrator do 500 zł?

Pół tysiąca to niebagatelna kwota, jeśli chodzi o tak niepozorny dodatek do samochodu. Okazuje się jednak, że najlepszy wideorejestrator do 500 zł może zapobiec o wiele bardziej dotkliwym stratom. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest to urządzenie, które kupujemy tylko po to, by zdobyć śmieszne lub mrożące krew w żyłach nagrania, które staną się hitem serwisu Youtube. Chodzi przede wszystkim o to, by zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami ewentualnego zdarzenia drogowego.

Zobacz też: Wideorejestrator do 400 zł

Ile razy słyszeliśmy o tak zwanym wyłudzaniu odszkodowań, gdy sprawca powoduje kolizję w taki sposób, by bez świadków i nagrania wydawało się, że to on jest ofiarą? O niesłusznych mandatach lub poszukiwaniach sprawcy wypadku samochodowego? Wszystkich tych sytuacji można uniknąć, kupując dobry wideorejestrator do 500 zł. Dzięki temu zyskujemy nagranie, obiektywny i twardy dowód, który można pokazać u ubezpieczyciela, na policji lub w sądzie. Nikt z nas nie planuje być uczestnikiem kolizji, jednak gdy to już się zdarzy, warto mieć jakiekolwiek zabezpieczenie.

Jaki wideorejestrator do 500 zł wybrać i kupić?

Przejdźmy więc do konkretów i ustalmy, jaki wideorejestrator do 500 zł jest najlepszy. W tym celu musimy wziąć pod uwagę takie cechy, jak:

  • Rodzaj,
  • Jakość obrazu,
  • Pojemność pamięci,
  • Tryb parkingowy,
  • Nagrywanie z tyłu.

Sprawdź także: Wideorejestrator do 300 zł

Rodzaj wideorejestratora do 500 zł

Wydawałoby się, że każdy wideorejestrator do 500 zł jest taki sam, ot, kamerka montowana w samochodzie. Możemy jednak wyróżnić dwa rodzaje takich urządzeń. Pierwszy z nich jest powszechniejszy, a przyjmuje formę kamerki, naklejanej po prostu na szybę za pomocą przyssawki. Robimy to w taki sposób, że urządzenie nie przysłania nam widoku. Dzięki temu, że obiektyw znajduje się bezpośrednio przy szybie, jest w stanie objąć spory kąt – nie tylko przód, ale i boczne części pojazdu.

Jaki wideorejestrator do 500 zł
Jaki wideorejestrator do 500 zł wybrać? Sprawdź opinie, porównaj rankingi

Drugi tym wideorejestratora do 500 zł ma kształt lusterka wstecznego. Montujemy go zamiast tego, który był w samochodzie fabrycznie. Dzięki temu wideorejestrator do 500 zł nie rzuca się tak w oczy. Często takie urządzenie połączone jest z kamerą cofania – po wrzuceniu biegu wstecznego wbudowany w lusterko wsteczne obraz rozjaśnia się i pokazuje widok z tylnej kamery.

Może Cię zainteresować: Wideorejestrator do 200 zł

Jakość obrazu z wideorejestratora do 500 zł

By najlepszy wideorejestrator do 500 zł spełnił swoje funkcje, jakość obrazu musi być nienaganna. Co nam po nagraniu, które wygląda, jakby zrobiono je za pomocą kalkulatora, a numery rejestracyjne sprawcy są nie do odczytania? Zwróćmy uwagę na rozdzielczość. W tej cenie FullHD to norma, kamerka nagrywa więc w rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Znajdziemy też modele nagrywające w 2K lub nawet 4K. Im więcej klatek na sekundę, tym dokładniej jesteśmy w stanie odtworzyć zdarzenie. Ważny jest także jasny obiektyw i tryb nocny, by nagrania były czytelne nawet po zmroku.

Wideorejestrator do 500 zł a pojemność pamięci

Jak się okazuje, w większości przypadków wideorejestrator do 500 zł nie posiada wbudowanej pamięci lub jest jej naprawdę niewiele. W zamian, ma on czytnik kart pamięci, gdzie musimy umieścić kartę SD lub micro-SD. Gdy ta się zapełni, nagrania są nadpisywane, zupełnie jak w monitoringu miejskim. Dlatego to takie ważne, by w razie zdarzenia zabezpieczyć nagranie przez wciśnięcie odpowiedniego przycisku, komendy głosowej lub skopiowanie na inny nośnik.

Zobacz też: Tablet do nawigacji

Tryb parkingowy w wideorejestratorze do 500 zł

W tej cenie możemy już oczekiwać, że dobry wideorejestrator do 500 zł posiada tryb parkingowy. By go używać, musimy podłączyć urządzenie w taki sposób, by mogło ono czerpać energię z akumulatora nawet wtedy, kiedy silnik jest wyłączony. Trzeba więc zadbać o stan akumulatora, jednak warto to zrobić. Najlepszy wideorejestrator do 500 zł sprawi, że nawet gdy ktoś przerysuje nam samochód na parkingu i ucieknie, jesteśmy w stanie szybko ustalić sprawcę. Czasem nagrywanie zaczyna się w momencie, gdy kamera wykryje uderzenie, czasem trwa cały czas, tak jak podczas jazdy. W tym przypadku czujnik uderzenia ma za zadanie zabezpieczyć wideo przed nadpisaniem.

Jaki wideorejestrator do 500 zł jest najlepszy? Kamera z tyłu

Kupując najlepszy wideorejestrator do 500 zł, otrzymujemy nie jedną, ale dwie kamerki samochodowe! Jedna z nich montowana jest tak, jak opisaliśmy wcześniej, by nagrywała wydarzenia z przodu pojazdu. Druga znajduje się w okolicach tylnego zderzaka i przydaje się na przykład wtedy, gdy ktoś na nas najedzie. Śmiało można powiedzieć, że dobry wideorejestrator do 500 zł z tylną kamerą jeszcze bardziej zwiększa poziom bezpieczeństwa i ułatwia znalezienie sprawcy.

Najlepszy wideorejestrator do 500 zł
Najlepszy wideorejestrator do 500 zł

Gdzie kupić wideorejestrator do 500 zł?

Zastanawiacie się, jaki sklep odwiedzić, by kupić wideorejestrator do 500 zł? Wystarczy wybrać się do salonu z gadżetami dla kierowców, a także do popularnych marketów z elektroniką. Marki, w które możemy celować, to na przykład XBlitz, Mio, Pioneer, Lamax, TrueCam, Neoline i inni.

Wideorejestrator do 500 zł – opinie

Taki gadżet to świetny pomysł na prezent dla kierowcy zawodowego, a także każdej innej osoby, która spędza w samochodzie sporo czasu. Przydaje się on także na krótkich trasach, w końcu nigdy nie wiemy, kiedy dopadnie nas kolizja i niefrasobliwy sprawca, uciekający od odpowiedzialności. A co Wy o tym sądzicie? Czekamy na Wasze opinie o wideorejestratorach do 500 zł w sekcji komentarzy.

Wideorejestrator do 500 zł / Ranking najlepszych

Zachęcamy, by dla własnego bezpieczeństwa zaopatrzyć się w to urządzenie jako w swoistą polisę dla kierowcy. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych wideorejestratorów do 500 zł, który przyda się przy okazji zakupu. Znajdziecie w nim tylko polecane modele o doskonałych parametrach.

1.
Navitel R450 NV
Wideorejestrator do 500 zł Navitel
2.
XBLITZ Park View
Wideorejestrator do 500 zł XBLITZ
3.
Xiaomi 70mai 1s D06
Wideorejestrator do 500 zł Xiaomi
4.
SmartGPS DVR-501
Wideorejestrator do 500 zł SmartGPS
5.
Navitel DVR R600
Wideorejestrator do 500 zł Navitel
6.
Navitel DVR R800 (DVR404)
Wideorejestrator do 500 zł Navitel
7.
Garmin Dash Cam Mini 2
Wideorejestrator do 500 zł Garmin
8.
DDPAI Mola N3
Wideorejestrator do 500 zł DDPAI
9.
Navitel R300
Wideorejestrator do 500 zł Navitel
10.
MIO MiVue C420 Dual
Wideorejestrator do 500 zł Mio

Dodaj opinie na forum