Wideorejestrator z GPS

Wideorejestrator z GPS to coraz popularniejsze narzędzie, które montujemy w swoich samochodach. Łatwo to zresztą zauważyć – nie tylko wybierając się w podróż i zerkając za przednie szyby samochodów, ale i zaglądając do dowolnych mediów społecznościowych. Filmy nagrane przez kamery samochodowe często biją rekordy popularności, śmieszą, mrożą krew w żyłach, a nawet uczą. Udowadniają też, że w sytuacji stresowej nawet doskonały kierowca może się zachować nieracjonalnie, a wypadek lub kolizja spotykają nas zazwyczaj wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy.

Czy polecamy ślepo podążać za modą? Odpowiedź powinna być jednoznaczna, ale brzmi: to zależy. Jeśli chodzi o popularność kamerek samochodowych, to warto się przyłączyć do tego trendu. Dlatego przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym podpowiadamy, jaki wideorejestrator z GPS jest najlepszy. Omawiamy też najważniejsze parametry i prezentujemy konkretne propozyje.

Wideorejestrator z GPS Ranking
Jaki Wideorejestrator z GPS?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest wideorejestrator z GPS?

Dobry wideorejestrator z GPS to zazwyczaj niewielkie urządzenie. Montuje je się na szybie za pomocą specjalnej przyssawki, rzadziej na podszybiu lub zamiast lusterka wstecznego. To po prostu kamera samochodowa, która nagrywa okolice naszego pojazdu i wszystko, co dzieje się na drodze. Jej dodatkową funkcjonalnością jest GPS, czyli Global Positioning System.

Wideorejestrator z GPS
Wideorejestrator z GPS / Cena, ranking najlepszych i opinie

Czy warto kupić wideorejestrator z GPS?

Wiele osób wciąż zastanawia się, czy dobry wideorejestrator z GPS to odpowiednia inwestycja. Wydaje nam się, że służy on tylko do nagrywania śmiesznych lub nietypowych sytuacji na drogach, a nie każdy ma ochotę na publikowanie takich treści. To mylne przekonanie, bo w rzeczywistości wideorejestrator z GPS to nasza polisa, na równi z ubezpieczeniem samochodu. Pozwoli ustalić przebieg zdarzenia drogowego, gdy ktoś próbuje na nas zrzucić winę lub wyłudzić odszkodowanie. Może pomóc ustalić sprawcę, który doprowadził do kolizji i uciekł, a czasem pomaga też uniknąć niesłusznie wystawionego mandatu.

Zobacz też: Wideorejestrator do 500 zł

Wideorejestrator z GPS – zalety

Powyższe argumenty przemawiają za zakupem jakiegokolwiek wideorejestratora, my jednak zajmijmy się teraz urządzeniami z systemem lokalizacji GPS to bardzo precyzyjny sposób ustalania miejsca, w którym powstało nagranie, z dokładnością do kilku metrów. Dzięki temu możemy na przykład uniknąć odpowiedzialności za zdarzenie, które miało miejsce w tym samym czasie, ale w innym miejscu, możemy też wskazać miejsce kolizji czy rażącego złamania przepisów przez innego kierowcę, gdy zdecydujemy się je zgłosić. I to z dokładnością do kilku metrów!

Dodatkowo, wideorejestrator z GPS na podstawie odczytów stale mierzy i podaje naszą prędkość. Jeśli ma on stosowną homologację, a my mamy podejrzenia, że fotoradar czy pomiar dokonany przez policję zawiodły, to za pomocą nagrania możemy się bronić w sądzie.

Sprawdź też: Wideorejestrator do 400 zł

Jaki wideorejestrator z GPS wybrać i kupić?

Przejdźmy więc do konkretów, a dokładnie – do parametrów i cech urządzenia. Jaki jest najlepszy wideorejestrator z GPS? By to ustalić, musimy wziąć pod uwagę swój budżet, a także takie cechy urządzenia, jak:

  • Rozdzielczość,
  • Tryb nocny,
  • Pamięć,
  • Druga kamera,
  • Tryb parkingowy.

Rozdzielczość wideorejestratora z GPS

Wydawałoby się, że jakość nagrania w tym wypadku nie jest ważna. Przecież nie chcemy podbijać kin i telewizorów, tylko zarejestrować zdarzenie, prawda? Nic bardziej mylnego! Na nic zda się nam nagranie z wideorejestratora z GPS, jeśli rozdzielczość będzie tak słaba, że nie da się dostrzec numerów rejestracyjnych czy twarzy sprawcy, a nawet drogowych znaków. Taki film ma żadną wartość dowodową. Warto więc przemyśleć zakup, jakim jest najlepszy wideorejestrator z GPS o rozdzielczości Full Hd, czyli 1920 na 1080 pikseli, 2K, a nawet 4K!

Jaki wideorejestrator z GPS
Jaki wideorejestrator z GPS wybrać i kupić?

Wideorejestrator z GPS i trybem nocnym

Cały czas podkreślamy, że wypadki i zdarzenia pojawiają się w naszym życiu bardzo niespodziewanie, a więc nie oszczędzają również pory nocnej. Kiepskiej jakości kamera sprawi, że po zmroku, na dodatek przy opadach deszczu czy śniegu, nagranie będzie zupełnie bezużyteczne. Zainwestujmy więc w dobry wideorejestrator z GPS z trybem nocnym. Posiada on jasny obiektyw i technologie rozjaśniające obraz w taki sposób, by był on doskonale widoczny przy zachowaniu dobrej jakości.

Pamięć wideorejestratora z GPS

Jak działa wideorejestrator z GPS? Podczas jazdy (a czasem nie tylko – o tym za chwilę), cały czas nagrywa. Kiedy nic się nie wydarzy, na miejsce pierwotnego nagrania za jakiś czas nadpisywane jest kolejne. Kiedy jednak dojdzie do wypadku, kolizji czy choćby ciekawego zdarzenia, możemy takie nagranie zabezpieczyć. Robimy to przez naciśnięcie stosownego przycisku lub komendę głosową. Następnie nagranie można zgrać do pamięci telefonu lub innego sprzętu. Nadmieńmy też, że dobry wideorejestrator z GPS rzadko posiada własne zasoby pamięci, z reguły jest do niego potrzebna karta micro-SD.

Może Cię zainteresować: Wideorejestrator do 300 zł

Wideorejestrator z GPS a druga kamera

Czasem najlepszy wideorejestrator z GPS to nie jedna, a dwie kamery samochodowe! Pierwszą montujemy z przodu, drugą z tyłu – ze względu na przyciemniane szyby, często na zewnątrz pojazdu. Dzięki temu zyskujemy dodatkowy dowód, gdy drugi kierowca już za nami zachowywał się nierozsądnie, najechał nam na tył, a może po uderzeniu bocznym odjechał w przeciwnym kierunku? Dodatkowo możemy też korzystać z tej kamery jako z kamery cofania przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego.

Jaki wideorejestrator z GPS jest najlepszy? Tryb parkingowy

Ostatnia funkcja, na którą chcemy zwrócić Waszą uwagę, to tryb parkingowy. Niemal każdy doświadczony kierowca ma już na swoim koncie taką sytuację, że gdy wrócił po samochód zostawiony na parkingu, zastał na nim mniejszą lub większą obcierkę. Sprawca mógł nawet nie zauważyć uszkodzenia – chociaż najczęściej po prostu uciekł z premedytacją. Temu również można zapobiec!

Sprawdź też: Wideorejestrator do 200 zł

Co prawda nawet najlepszy wideorejestrator z GPS sam nie jest w stanie ująć sprawcy ;), ale może pomóc go schwytać, nagrywając samo zdarzenie, a także numery rejestracyjne. Dzięki temu nie będziemy musieli naprawiać ewentualnych szkód z własnej kieszeni lub z ubezpieczenia AC. Niektóre modele zaczynają nagrywać w momencie uderzenia, inne natomiast nagrywają przez cały czas – choć dają większą pewność, zużywają też więcej akumulatora. Warto więc to dobrze przemyśleć.

Najlepszy wideorejestrator z GPS
Najlepszy wideorejestrator z GPS

Gdzie kupić wideorejestrator z GPS?

Urządzenia tego typu występują bardzo powszechnie w sklepach z akcesoriami dla kierowców, jak i elektronicznych marketach, a nawet popularnych dyskontach. Dobry wideorejestrator z GPS zakupimy też w sklepie internetowym. Możemy przebierać wśród producentów – znajdziemy tu takie marki, jak Navitel, Xiaomi, XBlitz, Pioneer, Lamax, TrueCam i wielu innych.

Cena wideorejestratora z GPS

Choć cena wideorejestratora z GPS może wydawać się duża, pamiętajmy, że to urządzenie ma szansę się nam zwrócić z nawiązką. Koszt najtańszego modelu to około 200 zł. Najdroższe kosztują nawet 1800 zł, jednak za kwotę do 500 zł jesteśmy w stanie już kupić bardzo profesjonalny, doskonałej jakości sprzęt.

Wideorejestrator z GPS – opinie

Używacie takiej swoistej „czarnej skrzynki” w swoim samochodzie? Czy miała już okazję się na coś przydać? A może niedawne zdarzenie skłania Was do zakupu? Czekamy na komentarze i opinie o wideorejestratorach z GPS.

Wideorejestrator z GPS / Ranking najlepszych

By odpowiedzieć na pytanie, jaką kamerkę samochodową wybrać, warto się oprzeć na doświadczeniu innych użytkowników. Nie musicie jednak przekopywać opinii i wątków na forach. Najbardziej polecane propozycje zgromadziliśmy i prezentujemy poniżej. Przed zakupem koniecznie sprawdźcie ranking najlepszych wideorejestratorów z GPS.

1.
Neoline G-Tech X27
Wideorejestrator z GPS Neoline
2.
TrueCam M7 GPS Dual
Wideorejestrator z GPS TrueCam
3.
Prido x6 FHD GPS
Wideorejestrator z GPS Prido
4.
70mai A400 Czerwona
Wideorejestrator z GPS 70mai
5.
Neoline X-COP 9300S
Wideorejestrator z GPS Neoline
6.
70mai A400 Biała
Wideorejestrator z GPS 70mai
7.
HDWR videoCar-D510
Wideorejestrator z GPS HDWR
8.
MIO MiVue 866
Wideorejestrator z GPS Mio
9.
Viofo A129-G Plus
Wideorejestrator z GPS Viofo
10.
NextBase 522GW
Wideorejestrator z GPS NextBase

Dodaj opinie na forum