Wideorejestrator z Wi-Fi

Wideorejestrator z Wi-Fi to doskonały pomysł na prezent dla kierowcy, chociaż jego zakup polecamy także bez okazji, dla siebie. Dlaczego? O przyczynach, dla których naszym zdaniem każdy samochód powinien być wyposażony w dobry wideorejestrator z Wi-Fi opowiemy za chwilę. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnim czasie świadomość rośnie i kamerka samochodowa nie jest już domeną osób interesujących się nowoczesnymi technologiami, czy też posiadaczy nowych i drogich samochodów. Zwyczaj nagrywania drogi przed sobą upowszechnia się i można to uznać za pozytywne zjawisko.

Przejdźmy jednak do konkretów. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym podpowiadamy, jaki wideorejestrator z Wi-Fi jest najlepszy. Wskazujemy też, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie oraz do czego w ogóle przydaje się ta funkcja.

Wideorejestrator z Wi-Fi Ranking
Jaki Wideorejestrator z Wi-Fi?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest wideorejestrator z Wi-Fi?

Sam fakt, że jest nazywany kamerką samochodową, powinien nam wiele powiedzieć. Dobry wideorejestrator z Wi-Fi to małe urządzenie, służące do nagrywania obrazu. Montuje się je w przedniej, czasem także w tylnej części pojazdu. Ma za zadanie nagrywać okolice auta i pokonywaną trasę. Nagranie jest zapisane w pamięci, a następnie możemy pobrać je na inne urządzenie. Dzięki dodatkowemu systemowi łączności bezprzewodowej, jakim jest Wi-Fi, staje się to jeszcze prostsze.

Wideorejestrator z Wi-Fi
Wideorejestrator z Wi-Fi / Opinie, ranking najlepszych i cena

Jak działa wideorejestrator z Wi-Fi?

By uświadomić sobie, co właściwie daje nam ta funkcja, zacznijmy od tego, jak właściwie działa wideorejestrator z Wi-Fi. Urządzenie to nagrywa obraz jak każda inna kamera, na przykład ta w naszym telefonie. Zapisuje go w dostępnej pamięci, jednak, jak łatwo się domyślić, ta szybko się kończy. Wtedy nagranie jest nadpisywane.

Zobacz też: Wideorejestrator z GPS

Kiedy dochodzi do zdarzenia, albo kamera sama zabezpiecza kilkudziesięciosekundowy odcinek nagrania przed nadpisaniem, albo my robimy to poprzez naciśnięcie guzika czy komendę głosową. Jednak by zgrać to nagranie na inny nośnik, wcale nie potrzebujemy wyciągać karty pamięci czy demontować kamery. W telefonie lub laptopie łączymy się z wideorejestratorem z Wi-Fi poprzez sieć i możemy pobrać nagrania szybko i bez problemu.

Zalety wideorejestratora z Wi-Fi

Wydawałoby się, że to drobne udogodnienie nie ma większego znaczenia, zwłaszcza w czasach, gdy w niemal każdym urządzeniu mamy czytnik kart pamięci. Może się jednak przydać w wielu awaryjnych sytuacjach. Wyobraźmy sobie, że dochodzi do zdarzenia drogowego, a sprawca się nie przyznaje. By pokazać nagranie przybyłym na miejsce policjantom, wystarczy szybko ściągnąć je na swój telefon. Podobnie sprawa się ma, gdy na przykład policja próbuje nam wręczyć mandat za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, a my chcemy udowodnić, że zdążyliśmy manewr, nim stałby się on wykroczeniem. Takie sytuacje, gdy dzięki możliwości bezprzewodowego pobrania nagrań na telefon sytuacja jest wyjaśniona na miejscu, śmiało można mnożyć.

Sprawdź też: Wideorejestrator do 500 zł

Czy warto kupić wideorejestrator z Wi-Fi?

Nim przejdziemy do parametrów technicznych, chcielibyśmy poruszyć jeszcze jedną kwestię, a mianowicie: dlaczego warto kupić wideorejestrator z Wi-Fi lub nawet bez tej funkcji? Kilka sytuacji, gdy może on pomóc, opisaliśmy powyżej. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy ktoś chce wyłudzić odszkodowanie i pozoruje takie zdarzenie, by wyglądało one na naszą winę. Jest olbrzymią pomocą w ustaleniu sprawcy wypadku czy kolizji. A wreszcie – nietypowe sytuacje i zdarzenia drogowe mają wartość edukacyjną, gdyż dobrze jest się uczyć na cudzych błędach, a nie na własnych.

Jaki wideorejestrator z Wi-Fi
Jaki wideorejestrator z Wi-Fi jest najlepszy?

Jaki wideorejestrator z Wi-Fi wybrać i kupić?

Choć dostępne na rynku urządzenia może łączyć ta właśnie funkcja, jest więcej cech, które musimy wziąć pod uwagę. Do najważniejszych należą:

  • GPS,
  • Jakość obrazu,
  • Pamięć,
  • Sposób montażu.

Wideorejestrator z Wi-Fi i GPS

Global Positioning System to funkcja wyróżniająca najlepszy wideorejestrator z Wi-Fi. Pozwala ona ustalić lokalizację z niezwykłą dokładnością, ale czemu właściwie służy w kamerce samochodowej? Po pierwsze, nagranie z takiego wideorejestratora z Wi-Fi ma większą wartość dowodową, ponieważ w metadanych zapisana jest nie tylko godzina i data, ale także lokalizacja zdarzenia. Po drugie, pozwala całkiem precyzyjnie zmierzyć prędkość pojazdu, która może być zupełnie różna od tej z fotoradaru. Takie nagranie może nam więc pomóc odsunąć od siebie oskarżenia o przekroczenie prędkości czy przyczynienie się do wypadku poprzez łamanie przepisów.

Może Cię zainteresować: Wideorejestrator do 400 zł

Jakość obrazu z wideorejestratora z Wi-Fi

Skoro już o precyzji mówimy, ważne jest, by dobry wideorejestrator z Wi-Fi nagrywał obraz w wysokiej jakości. Dobra rozdzielczość obrazu – Full HD, 2K lub 4K – pozwala uzyskać szczegółowe nagranie, które w razie potrzeby można na komputerze przybliżyć. W wielu sytuacjach pozwala to ustalić sprawcę, ponieważ numer rejestracyjny jest dobrze widoczny, czasem wręcz możemy odczytać naklejkę na przedniej szybie lub dostrzec twarz sprawcy wypadku.

O ile większość kamerek samochodowych radzi sobie doskonale w dzień, o tyle tylko najlepszy wideorejestrator z Wi-Fi daje doskonały obraz nawet w niesprzyjających warunkach. Mowa tu o nagrywaniu po zmroku, ale też w deszczu, śniegu czy we mgle. Pomaga w tym jasny obiektyw i czuła matryca, a także dobra optyka – najlepiej dedykowana. Pamiętajmy, że wyraźny obraz z wideorejestratora z Wi-Fi to czasem nasze „być albo nie być”.

Pamięć w wideorejestratorze z Wi-Fi

q
Warto zauważyć, że im lepsza jakość obrazu, tym więcej miejsca zajmuje nagranie, dlatego szybciej zostanie nadpisane. Sprawdźmy więc, jaką wielkość karty pamięci obsługuje wideorejestrator z Wi-Fi. W większości jest to do 32 GB, jednak rekordziści poradzą sobie z pamięcią rzędu 128 GB. Sprawdźmy też, czy urządzenie posiada własną, wbudowaną pamięć. Z reguły jest ona dość ograniczona, ale gdy karta pamięci odmówi posłuszeństwa, a my jak na złość akurat wtedy będziemy mieli stłuczkę, nagranie zostanie zachowane.

Sprawdź też: Wideorejestrator do 300 zł

Jaki wideorejestrator z Wi-Fi jest najlepszy? Sposób montażu

Najpopularniejszy wideorejestrator z Wi-Fi to urządzenie, które montujemy na szybie za pomocą specjalnej przyssawki. Zróbmy to tak, by nie zasłaniał kierowcy widoku na drogę. Później już tylko wystarczy poprowadzić kabel między karoserią a podsufitką i do gniazda zapalniczki lub USB. Możemy też spotkać wideorejestrator z Wi-Fi montowany zamiast lusterka wstecznego. Spełnia on wiele funkcji jednocześnie, gdyż jest zarazem kamerką samochodową, zwykłym lusterkiem, a przy podpięciu tylnego wideorejestratora – także kamerą cofania.

Najlepszy wideorejestrator z Wi-Fi
Najlepszy wideorejestrator z Wi-Fi

Gdzie kupić wideorejestrator z Wi-Fi?

Tak naprawdę wystarczy udać się do dowolnego sklepu z elektroniką oraz z gadżetami dla kierowców, by kupić dobry wideorejestrator z Wi-Fi. Znajdziemy go w ofercie takich producentów, jak na przykład Xiaomi, XBlitz, Forever, Navitel, Prime3 i inni.

Cena wideorejestratora z Wi-Fi

No dobrze, ale ile takie przedsięwzięcie kosztuje? Nawet zakładając, że cena wideorejestratora z Wi-Fi mieści się w widełkach od 300 do 1000 zł, można uznać, że w razie niespodziewanego zdarzenia nie z naszej winy kwota nam się zwróci. A tymczasem najtańsze modele kosztują mniej niż 200 zł.

Wideorejestrator z Wi-Fi – opinie

To niepozorne urządzenie jest naszym gwarantem, inwestycją, dzięki której możemy dochodzić swoich praw przed policją, w sądzie czy u ubezpieczyciela. Ogromna szkoda, że nie we wszystkich europejskich krajach można go używać. A co Wy o tym sądzicie? Czekamy na opinie o wideorejestratorach z Wi-Fi.

Wideorejestrator z Wi-Fi / Ranking najlepszych

Skoro wiecie już, że jest to zakup warty polecenia, pora wybrać konkretny model. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych wideorejestratorów z Wi-Fi, który z pewnością pomoże Wam w podjęciu decyzji.

1.
70mai A800S
Wideorejestrator z Wi-Fi 70mai
3.
Nextbase 300W
Wideorejestrator z Wi-Fi NextBase
4.
70mai Mirror D07 + RC05
Wideorejestrator z Wi-Fi 70mai
5.
Prido I7 Pro
Wideorejestrator z Wi-Fi Prido
6.
NextBase 622GW
Wideorejestrator z Wi-Fi NextBase
7.
Navitel R10 Czarny
Wideorejestrator z Wi-Fi Navitel
8.
Viofo A129G
Wideorejestrator z Wi-Fi Viofo
9.
MIO MiVue 866
Wideorejestrator z Wi-Fi Mio
10.
Viofo A129-G Plus
Wideorejestrator z Wi-Fi Viofo

Dodaj opinie na forum